Úvod > Stránky

Komerční akce na střelnici Vráž

Parcourová střelnice Vráž

Vlastník a provozovatel parcourové střelnice Vráž

Vlastníkem a provozovatelem parcourové střelnice Vráž je státní podnik Lesy České republiky, Lesní závod Konopiště.

Lesy České republiky, s.p.

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) hospodaří na 1 400 000 hektarech lesních pozemků v majetku státu. Spravuje také 20 000 kilometrů drobných vodních toků a bystřin. Sídlem podniku je východočeská metropole Hradec Králové.

Lesní závod Konopiště

je organizační jednotkou LČR, s.p. a obhospodařuje 18 000 ha lesa. Velkou tradici má myslivost, především bažantnictví. Každý rok přijíždějí lovci z celé Evropy lovit bažanty a orebice. Ročně jich uloví kolem 50 000 kusů. Lesní závod organizuje také lov dančí, mufloní zvěře ve svých oborách a lov srnčí a černé zvěře ve svých volných honitbách.

Ze sportovní střelby nejlépe simuluje lov zvěře lovecký parcour, a proto se lesní závod Konopiště rozhodl vybudovat parcourovou střelnici na Vráži, v těsné blízkosti dálnice Praha-Brno. Parcourová střelnice Vráž přivítala první střelce v roce 1999. Nevznikla úpravami jakékoliv střelnice, ale vysloveně na zelené louce cíleným budováním pouze pro účely loveckého parcouru.

Základní údaje o střelnici:

  • rok založení 1999
  • poloha cca 30 km od Prahy po dálnici D1 (směr Praha – Brno)
  • 8 pevných parcourových střelišť s téměř neomezenou možností rozšíření. Střeliště jsou zakomponována do vzrostlého lesa
  • při Mistrovství Evropy v loveckém parcouru v roce 2003 a 2004 se střílelo na 20 střelištích (+ 2 střeliště pro trénink)
  • parkoviště: přímo v areálu centra střelnice pro 120 automobilů v těsné blízkosti ( 200 m od centra střelnice) pro 200 automobilů
  • objekt Kulturní centrum Vráž ( nachází se v centru střelnice ) s restauračním zařízením a barem s kapacitou pro 100 osob a se sociálním zázemím, na tento objekt navazuje dřevěný altán s kapacitou dalších 100 osob.Celý objekt je řešen pro bezbariérový vstup handicapovaných střelců a návštěvníků.

Střelecké akce organizované pro firmy a pro jejich pozvané hosty

Střelnice Vráž po dobu své existence organizuje střelecké akce pro firmy a jejich pozvané hosty dle jejich požadavků. Ročně organizuje 60 až 80 akcí, hlavně v měsících dubnu, květnu, červnu, září a říjnu. Tyto akce jsou organizovány zkušenými pracovníky, kteří se věnují těmto akcím již mnoho let.

Nabídka střeleckých akcí pro firmy a jejich pozvané hosty

Tato nabídka je zpracována na základě počtu pozvaných hostů , počtu zvolených disciplín a času určeného pro tuto akci. Klient si může vybrat z níže uvedených disciplín, které jsou na střelnici Vráž provozovány.

Střelci jsou rozděleni do skupin po 5 až 7 střelcích ( toto rozdělení je možné po domluvě připravit s klientem, protože tato skupina spolu absolvuje všechny střelecké disciplíny a zástupce organizující firmy může s pozvanými hosty neformálně komunikovat. Pro střelce je připraven časový plán absolvování jednotlivých střeleckých disciplín.

Součástí této nabídky, pokud má klient zájem, je i vyhodnocení střelecké akce na počítači s tiskem dosažených výsledků a vyhotovení diplomů se střeleckými motivy s logem firmy pro nejlepší střelce.

V kulturním centru Vráž ( je umístěno ve středu střelnice ) je možné objednat dle požadavků občerstvení. Dále je možné objednat grilování a další občerstvení ( podle počtu účastníků ) v přilehlém altánu.

Možnosti zajištění střeleckých disciplín na střelnici Vráž:

Lovecký parcour
Lovecký parcour je střelecká disciplína na asfaltové terče, která simuluje lov zvěře. Střílí se na různé druhy terčů – normální, midi ( menší ), mini ( nejmenší ), kachna a zajíc, tyto teče letí různým směrem a běží í po zemi a tím simulují pohyb zvěře. Na tyto terče se střílí brokovnicemi, pro začátečníky můžeme doporučit brokovnici SWING TRAP vyráběnou francouzskou firmou Laporte, která má snížený zpětný ráz a sníženou hlučnost. Pro lovecký parcour je na střelnice Vráž vybudováno 8 pevných střelišť. 

Pro Vaši střeleckou akci zajistíme objednaný počet střelišť, brokové náboje, zapůjčíme brokovnice, včetně 2 ks brokovnic SWING TRAP, v případě střelby střelců bez zbrojních průkazů zajistíme instruktory střelby.

Americký trap
Střelecká disciplína na asfaltové terče, kdy skupina 6 střelců se střídá na střeleckých místech v půlkruhu a střílí na odlétající terče z vrhačky před sebou pod různými výškovými a stranovými úhly. Tato střelecká disciplína je vhodná zkušené střelce, pro začátečníky je velmi obtížná.

Pro Vaši střeleckou akci zajistíme brokové náboje, případně zapůjčíme brokovnice.Tuto disciplínu doporučujeme pouze střelcům, kteří jsou vlastníky zbrojních průkazů pro brokové zbraně.

Střelba malorážkou na běžící terč na 25 m
Střílí se malorážkou z krytého střeliště na redukovaný terč divočáka na 25 metrů, který se pohybuje na průseku směrem zprava do leva zvolenou rychlostí. Počet střílených ran (obvykle 5 až 10) je možné zvolit dle přání zákazníka a časového intervalu střídání střelců na jednotlivých střeleckých disciplínách. Pro Vaši střeleckou akci zajistíme terče, malorážkové náboje, zapůjčíme malorážku a vyškolenou obsluhu. Střelba malorážkou na pevný terč na 50 m Střílí se malorážkou z krytého střeliště na terč srnce na 50 metrů, s oporou nebo bez opory ( obtížnější ). Najednou může střílet až 6 střelců podle organizace. Počet střílených ran ( obvykle 5 až 10 ) je možné zvolit dle přání zákazníka a časového intervalu střídání střelců na jednotlivých střeleckých disciplínách. Pro Vaši střeleckou akci zajistíme terče, malorážkové náboje, zapůjčíme malorážky a vyškolenou obsluhu.

Střelba olympijskou vzduchovou pistolí na 10 m
Střílí se olympijskou vzduchovou pistolí ze na kulatý terč na 10 metrů, bez opory. Najednou mohou střílet 2 střelci. Počet střílených ran (obvykle 5 až 10) je možné zvolit dle přání zákazníka a časového intervalu střídání střelců na jednotlivých střeleckých disciplínách.

Pro Vaši střeleckou akci zajistíme terče, broky, zapůjčíme olympijské vzduchové pistole a vyškolenou obsluhu.

Rychlostřelba vzduchovou puškou na padající terč
Střílí se kvalitní vzduchovou puškou GAMO Hunter na padající terč myši na 10 metrů, bez opory. Najednou mohou střílet 2 střelci. Počet střílených ran (obvykle 5 až 10) je možné zvolit dle přání zákazníka a časového intervalu střídání střelců na jednotlivých střeleckých disciplínách. Čas pro tuto střelbu je limitován jako maximální a v případě odstřílení před limitem se toto zkrácení připočte k výsledku.

Pro Vaši střeleckou akci zajistíme dva terče, broky, zapůjčíme dvě vzduchové pušky GAMO Hunter a vyškolenou obsluhu.

Střelba kuší
Střílí se kvalitní kuší s dioptrem na kulatý terč na 25 až 35 metrů, bez opory. Počet střílených ran (obvykle 3 až 10) je možné zvolit dle přání zákazníka a časového intervalu střídání střelců na jednotlivých střeleckých disciplínách.

Pro Vaši střeleckou akci zajistíme terče, zapůjčíme kuši a šípy a vyškolenou obsluhu.

Hod sekerou
Hází se oboustrannou sekerou zakoupenou v SRN na 10 metrů na dřevěný kulatý terč o průměru 1 metr. Počet hodů (obvykle 3 až 5) je možné zvolit dle přání zákazníka a časového intervalu střídání střelců na jednotlivých střeleckých disciplínách.

Pro Vaši střeleckou akci zajistíme terč, zapůjčíme sekeru a vyškolenou obsluhu.